بورسیه‌های تحصیلی کانادا

فهرست مطالب

دریافت مشاوره جهت تحصیل در کانادا

برای ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی، هر متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا خواهد داشت. اینکه چه زمانی برای چه رشته‌ای و از طریق چه دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام شود و پس از آن با تکمیل دقیق مدارک و طی کردن مسیری صحیح برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود، به واقع روندی حساس است که نیاز به تجربه و اشراف کامل به نظام آموزشی کشور کانادا دارد.

کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی ما همواره برای ارائه مشاوره و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا را افزایش دهند.

شما می‌توانید در تمامی مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از کمک و مشاوره تخصصی کارشناسان ما برخوردار شده و با همراهی ما، با اطمینان خاطر بیشتری در راه ادامه تحصیل در کانادا قدم بردارید.

نکته مهم در خصوص دانشگاه‌های کشور کانادا، پایین بودن شهریه تحصیلی آن‌ها در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس است. یکی دیگر از مزایای ادامه تحصیل در کانادا، خدمات بیمه درمانی نسبتا کم‌هزینه و رایگان و قوانینی است که به فارغ‌التحصیلان این کشور این امکان را می‌دهد تا با کسب امتیازات لازم برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

بر همین اساس دانشجویان بین‌المللی می‌توانند علاوه بر تحصیل در برترین دانشگاه‌های کانادا از مزایای کار دانشجویی در حین تحصیل برخوردار شده و حتی پس از فارغ‌التحصیلی با دریافت مجوز کار PGWP برای حداکثر ۳سال به کار تمام‌وقت در بازار کار فعال و پرمخاطب کانادا بپردازند و در نهایت با گذراندن دوره زمانی ۵ تا ۶ساله تحصیل و کار در کانادا، اقامت دائم این کشور یا همان Permanent residency را دریافت کنند.

البته باید خاطرنشان کنیم که ویزای همراه دانشجویی یکی دیگر از مزایای مهم تحصیل در کانادا است که طی آن خانواده درجه یک و فرزندان زیر ۱۸سال متقاضی تحصیل تمام‌وقت در کالج و دانشگاه‌های این کشور امکان همراهی وی در کانادا را خواهند داشت.

با تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید علاوه بر برخورداری از مزایای مختلف تحصیل، زندگی و کار در کشور کانادا، آینده درخشانی را برای خود و خانواده متصور شوید.

گروه شرکت‌های ما با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و موسسات معتبر علمی کشور کانادا، آماده ارائه خدمات اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف به شما متقاضیان محترم است.

تحصیل رایگان در کانادا

 

ادامه تحصیل رایگان امتیازی ویژه برای بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا است. تحصیل رایگان یا به بیان دقیق‌تر، دریافت بورسیه تحصیلی نه تنها فرصتی استثنایی برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود، بلکه می‌تواند بسیاری از نگرانی‌های موجود در خصوص تامین هزینه‌های تحصیل در کانادا را اساسا مرتفع سازد.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های متنوعی برای اعطا بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند که شناخت دقیق آن‌ها و اقدام به موقع می‌تواند به سادگی موجب تحصیل رایگان در کانادا شود.

بورسیه‌های تحصیلی کانادا

 

را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد:

  • Scholarships
  • grants
  • bursaries
    اسکالرشیپ (Scholarship) که به آن فلوشیپ (fellowship) هم گفته می‌شود، بودجه‌ای است که از طرف دولت، سازمان‌های غیر دولتی (NGO) و یا مستقیما از طرف دانشگاه به دانشجویان با سطح بالای علمی (معدل بالا، دارای مقاله علمی و سطح بالای زبان انگلیسی) تخصیص می‌یابد و امتیازی ویژه برای تحصیل در کانادا خواهد بود.

اما grants و bursaries کمک هزینه‌ای است که بدون در نظر گرفتن سطح علمی دانشجو با هدف کمک به وی در نظر گرفته می‌شود و بیشتر به دانشجویان محلی اختصاص می‌یابد.

هر سه نوع این برنامه‌ها که برای تحصیل رایگان در کانادا هستند،

نیاز به بازپرداخت ندارند و خود شامل انواع مختلفی می‌شوند.

 

اما از آنجایی که منابع قابل ارائه انواع بورسیه و کمک‌هزینه‌های تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محدود است، عموما نمی‌توان پیش از دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به آن بسنده کرد.

به بیانی دیگر بهتر است تا برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور اقدام کرده و پس از گذراندن یک تا دو ترم به تحقیق و جستجو برای انواع بورسیه تحصیلی کانادا،جوایز تحصیلی، کمک‌های مالی و یا وام دانشجویی بپردازید.

چنانچه بخواهید حتی در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا از همان ابتدای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به این منبع مالی اکتفا کنید، به احتمال زیاد با موضوع ریجکت ویزای کانادا از سوی آفیسر پرونده روبرو خواهید شد.

 

از این رو بهتر است برای اجتناب از این مورد، منابع مالی موجهی را برای

 

پوشش هزینه‌های سالانه تحصیل و زندگی در کانادا به سفارت این کشور ارائه دهید.

 

مراحل اعزام دانشجو به کانادا از طریق مابی‌تردید اخذ اقامت دائم کشور کانادا پس از پایان دوران تحصیل در این کشور، دورنمایی است که بسیاری از متقاضیان پذیرش تحصیلی و ویزای کانادا نگاهی ویژه به آن خواهند داشت.

بر اساس قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانشجویان تمام‌وقت می‌توانند بدون نیاز به اخذ مجوز کار، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته داخل و خارج از محیط دانشگاه کار کنند.

از سوی دیگر پس از پایان تحصیل در کانادا، به متقاضیان فرصتی یک‌ساله داده می‌شود تا ضمن کار تمام‌وقت در این کشور، با جمع‌آوری امتیازات لازم از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برنامه نیروی متخصص فدرال یا (FSWC) یکی از برنامه‌هایی است که این امکان را به دانشجویان خارجی می‌دهد که پس از پایان تحصیل در کانادا، برای دریافت اقامت دائم کانادا یا همان (PR) اقدام نمایند. برنامه تجربه کانادایی یا (CEC) و برنامه نیروی فنی حرفه‌ای فدرال موسوم به (FSTC) انواع دیگر راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در این کشور محسوب می‌شوند.

کشور کانادا به عنوان دومین کشور پهناور و یکی از ۱۰کشور برتر اقتصادی در دنیا با بیش از ۵۰۰.۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی و دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان در کنار فرصت‌های کاری متعدد، بدون شک برترین مقصد تحصیلی برای متقاضیان ایرانی علاقمند به کانادا محسوب می‌شود.

مشاوره رایگان خود را اینجا رزرو کنید

متقاضی اقامت دائم

 

از طریق پذیرش تحصیلی کانادا به راحتی قادر خواهد بود

 

با رعایت شرایطی خاص و کسب امتیازاتی مرتبط به این مهم دست یابد؛

 

شما همچنین می‌توانید در رابطه با جزییات این امر با کارشناسان ما مشورت لازم را انجام دهید.

دریافت مشاوره جهت تحصیل در کانادابرای ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی، هر متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا خواهد داشت. اینکه چه زمانی برای چه رشته‌ای و از طریق چه دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام شود و پس از آن با تکمیل دقیق مدارک و طی کردن مسیری صحیح برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود، به واقع روندی حساس است که نیاز به تجربه و اشراف کامل به نظام آموزشی کشور کانادا دارد.

کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی ما همواره برای ارائه مشاوره و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا را افزایش دهند.

شما می‌توانید در تمامی مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از کمک و مشاوره تخصصی کارشناسان ما برخوردار شده و با همراهی ما، با اطمینان خاطر بیشتری در راه ادامه تحصیل در کانادا قدم بردارید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار دانشگاهها و ویزا وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

بیشتر بخوانید...